PREDSTAVUJEME Vám riaditeľku RK NaMax

06.12.2019

Stanislava Zamcová je riaditeľkou kancelárie RE/MAX NaMax v Novom Meste nad Váhom. Od malička bývala v Bošáci a Zemianskom Podhradí, viac ako 10 rokov žila a pracovala v Bratislave. Má skúsenosti s prácou na Katastri nehnuteľností, s prácou na developerskom odbore veľkej stavebnej spoločnosti. Je odborným garantom realitnej kancelárie.

Prečo práve reality?

Škola, zamestnanecká prax, záujmy, to všetko asi predurčilo, že všetky tieto moje skúsenosti vyústili do podnikania v tomto odbore. Takmer všetky aspekty povolania som si vyskúšala na vlastnej koži...

Čo je Tvojou úlohou v kancelárii?

Okrem práce maklérky sa venujem organizácii práce v kancelárii, riadim pravidelné porady, zavádzam nových maklérov do praxe, robím konzultácie obchodných prípadov, pripravujem účtovné podklady, a aby som to trochu odľahčila, ako jediná žena v kancelárii tak trochu dohliadam na to, aby naša kancelária "vyzerala k svetu", aby naša webová stránka či fb profil bol "in" 😊.

V čom vidíš výhodu Vašej kancelárie voči konkurencii?

Najväčšiu výhodu vidím v tom, že dokážeme pracovať všetci ako tím. Dokážeme využiť najlepšie stránky každého z nás a vytvoriť tak produkt - službu pre klienta s vysokou pridanou hodnotou. Pri každom obchode "myslíme za klienta" - často sa predaj nehnuteľnosti v očiach verejnosti redukuje na pár základných krokov, jeho bezproblémovosť či bezpečnosť je však podstatne zložitejšia ako "nafoť - zverejni - predaj" , čo si mnohí klienti uvedomia, až keď už sa do predaja pustili sami a zrazu niečo nefunguje. Ďalšou našou konkurenčnou výhodou je, že máme presne nastavené štandardy práce, ale zároveň umožňujeme maklérom aby ostali sami sebou, aby do svojej praxe pripustili svoju osobnosť. S našimi maklérmi sa spájajú dve slová - profesionalita a uveriteľnosť. Referencie našej práce svedčia, že je to najlepšia cesta.

Vo Vašej kancelárii (inak, naozaj ju máte peknú, cítiť v nej rukopis ženy), visí mnoho certifikátov či osvedčení o absolvovaní kurzov, školení, testovaní. Skutočne je potrebné toľko vzdelávania sa?

To je ďalší aspekt našej konkurenčnej výhody - neučíme sa kvôli certifikátom, ale preto, že to prax vyžaduje. Koncept vzdelávania v RE/MAX je zložený zo zložky obligatórnej, ktorú musia absolvovať všetci v sieti, no a potom si môžete namodelovať témy, ktoré Vás zaujímajú, ktoré využívate vo svojej praxi. Čím viac maklér vie, tým do väčšej hĺbky problematiky vidí, môže predpokladať vývoj obchodného prípadu nie len v dobrom, ale aj v tom negatívnom smere. Skracuje sa tým čas potrebný na predaj, maklér sa môže sústrediť na procesné úkony, všetko prebieha predvídateľne. V sieti máme tri stupne štandardizovanej certifikácie, u nás v kancelárii majú makléri splnený minimálne druhý stupeň, ja som čerstvou držiteľkou najvyššieho stupňa certifikácie makléra podľa ISO 17024. Najvyšší certifikát pritom má v sieti spolu iba 13 maklérov, teda približne 5% zo všetkých maklérov.

Čo považuješ za najväčší problém na trhu s nehnuteľnosťami?

Spôsob, akým ľudia medzi sebou komunikujú. Respektíve nekomunikujú. Zlá komunikácia (nie len zo strany RK, ale mnohokrát aj zo strany klienta), je jedným z dôvodov, prečo klienti často nedôverujú realitným kanceláriám. Korektné informovanie je základom funkčného obchodného vzťahu. Bez ohľadu na to, či ide o pozitívne, či negatívne informácie.

Aké sú Tvoje profesné plány do budúcnosti?

V budúcom roku začneme ďalšiu 5 ročnú franšízovú zmluvu, chceme s manželom nabrať ďalších maklérov, náš plán je naplniť stav na 5-6, čo považujem momentálne za optimum. Pri tomto stave by som sa už plne venovala iba ich potrebám, podpore, konzultáciám, potrebnej administratíve. Nebránime sa ani väčšiemu rozširovaniu, to by však už vyžadovalo väčší zásah do fungovania kancelárie. Naďalej pracujeme na naplnení našej vízie, chceme aby naša kancelária bola prvou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú služby v oblasti realít.

Na záver, stíhaš popri práci v RK aj iné aktivity?

Ak sa nájde čas, chodím si zacvičiť, tiež rada trávim voľný čas s rodinou. Určite medzi moje obľúbené aktivity patria aj dobré knihy. A ako každá žena, rada preberiem všetky ženské témy s kamoškami. Teraz sa teším na zimu, určite si vyjdeme na lyže!

Ďakujem za rozhovor a prajem dobrý sneh a málo ľudí na vleku 😊

www.rem.ax/ZAMCOVA