Predaj s našou RK RE/MAX NaMax

15.01.2024

Zopár odpovedí na otázky, ako to "u nás funguje", s ktorými sa stretávame najčastejšie.

Prečo mi maklér nezdvihne telefón vždy ihneď?

Telefón je dôležitým pracovným nástrojom makléra. Má ho pri sebe takmer neustále. Napriek tomu nie vždy môže reagovať zdvihnutím okamžite. Môže mať náborové stretnutie, obhliadku nehnuteľnosti, môže s klientom sedieť u notára, v banke, má poradu v kancelárii. Určite by Vám nepadlo dobre, keby ste boli na obhliadke a maklér pri nej bude komunikovať s niekým iným po telefóne. V týchto prípadoch maklér nezdvihne, ale pošle Vám správu prečo nemôže, prípadne sa Vám ozve ihneď ako mu to povinnosti dovolia.

Prečo si nemôžem vždy dohodnúť obhliadku na akýkoľvek termín?

Makléri Vám chcú vyjsť v ústrety, ale ak je nehnuteľnosť obývaná, vtedy sa treba prispôsobiť aj bývajúcim. Rovnako sa maklér snaží optimalizovať svoj čas, najmä keď ide o nehnuteľnosť vzdialenejšiu a tiež, pokiaľ predpokladá väčší počet záujemcov, obslúži tak väčší počet klientov, keďže nemusí tráviť čas opakovaným dochádzaním na obhliadky.

Kúpi nehnuteľnosť prvý záujemca?

Nie, kupujúceho si vždy vyberá predávajúci a ten si vyberie pre neho najvhodnejšiu ponuku. Pokiaľ je o nehnuteľnosť väčší záujem, organizujeme jednokolové uzatvorené aukcie, kde si opäť vyberá predávajúci pre neho najvhodnejšieho kupca (nie vždy to musí byť najvyššia ponuka, môže uprednostniť napríklad kupujúceho, ktorý nepotrebuje riešiť hypotéku).

Predám nehnuteľnosť rýchlejšie, keď ju bude ponúkať viac realitných kancelárii?

Nie, viac ponúkajúcich nevygeneruje viac kupujúcich. Viac kupujúcich vygeneruje kvalitne spracovaná ponuka, prezentovaná správnej skupine potenciálnych kupujúcich. Nie, realitné kancelárie nebudú súťažiť medzi sebou o čo najlepšiu prezentáciu nehnuteľnosti, keďže všetky ponúkajú rovnaký produkt, najviac sa budú snažiť znížiť ponukovú cenu. To bude buď na úkor predajnej ceny, alebo na úkor ich provízie z predaja - a čím nižšia provízia, tým viac bude realitná kancelária šetriť na nákladoch na prezentáciu Vašej nehnuteľnosti. A to znamená menej záujemcov a dlhší čas predaja za nižšiu cenu. Váš záujem je presne opačný - predaj za optimálny čas za maximálnu možnú cenu. Odporúčame čas, ktorý chcete venovať komunikácii s viacerými realitnými kanceláriami, venovať radšej výberu tej najlepšej, ktorá Vás bude zastupovať.

Urobíte predaj nehnuteľnosti "na kľúč", tak aby som sa o nič nemusel starať?

Áno, klienti ktorí chcú predať nehnuteľnosť tak, aby sa o nič nemuseli starať, sú našimi najčastejšími zákazníkmi. Jediné čo musia urobiť, je súčinnosť pri administratívnych úkonoch. Všetko ostatné je na našich pleciach. Úspešne sme vyriešili aj predaj chalupy, ktorej majitelia žijú trvalo v Nemecku a v živote sme sa nevideli.

Máte ďalšie otázky? Neváhajte nás kontaktovať, radi Vám všetky zodpovieme!


Miroslav Švehla, konateľ spoločnosti, RE/MAX NaMax, 0908 513 793

realitná kancelária Nové Mesto nad Váhom
realitná kancelária Nové Mesto nad Váhom