Prečo sa stať realitným maklérom

21.11.2023


Podnikanie je rozhodne alternatívou k zamestnaneckému pomeru. Jeden aj druhý spôsob práce má svoje benefity, dnes sa zamieram na tie, ktoré sú v prospech podnikania, konkrétne v realitách.

1. Úspech závisí od Vašej aktivity, od Vašich schopností a vedomostí.

Aktivita je základnou podmienkou úspechu, bez nej úspech nepríde. Výsledky Vašej aktivity dokážete navyše podporiť rozvojom vedomostí . Čím budú Vaše zručnosti, schopnosti, znalosti rozsiahlejšie, tým lepšie výsledky môžete dosiahnuť. Využíva a oceňuje Váš terajší nadriadený v zamestnaní Vaše schopnosti?

2. Môžete (a zároveň musíte) si plánovať svoj čas, plán je závislý iba na Vašich rozhodnutiach

Sloboda využiť svoj čas podľa vlastného uváženia je jedným z najväčších benefitov podnikania. Či už ste ranný vtáčik, alebo nočná sova, môžete si zvoliť, kedy budete naplno pracovať, a kedy naplno oddychovať, venovať sa svojej rodine, svojim koníčkom. Môžete si v zamestnaní sami rozhodovať, kedy pôjdete na výlet s rodinou, kedy sa vyberiete na rybačku?

3. Váš príjem nie je zhora ohraničený

Žiadne tabuľkové platy, odmeny na základe rozhodnutia šéfa. Príjem adekvátny Vašej aktivite. Navyše, u nás je odmeňovanie progresívne, čím viac produkcie, tým väčšie percento Vám ostane. Páčilo by sa Vám dostávať 81% z Vami vytvorenej produkcie?

4. Prvotné náklady sú jedny z najmenších medzi podnikateľskými aktivitami

Pre prácu v realitách nepotrebujete kupovať žiadne drahé technológie, drahé prístroje, nástroje, aparatúru,... Úplne Vám postačí bežný notebook alebo počítač. Najdrahšie bohatstvo budete totiž nosiť so sebou vo vlastnej hlave! Sú to Vaše vedomosti, ktoré sa naučíte. Ako si Váš zamestnávateľ cení to, že máte hlboké vedomosti?

5. Potreba bývania je základná životná potreba

Strašia Vás informácie v médiách, že trh s nehnuteľnosťami stojí? Nie je to tak, či už je prebytok dopytu, alebo ponuky, realitný maklér má vždy čo robiť. Potreba bývania je totiž základná životná potreba, ktorú si človek musí naplniť.

6. Môžete si zvoliť cestu od pozície partnera predaja až po vybudovanie veľkej realitnej siete

V realitách si môžete zvoliť, či chcete pracovať ako individuálny maklér, alebo si vytvoríte vlastnú maklérsku skupinu, prípadne si otvoríte vlastnú realitnú kanceláriu, ktorú budete riadiť. Vaše ambície nie sú ničím ohraničené.

7. Všetky podnikateľské rozhodnutia robíte samostatne, ste šéfom sami sebe

Svoju podnikateľskú cestu si vytvárate sami, rozhodujete sa na každodennej báze. Každý jeden úspech bude iba Vašim úspechom. Ako často Vás hnevajú pre Vás nezmyselné rozhodnutia Vášho šéfa?

Podnikanie v realitách Vám dáva slobodu, ale nikdy nezabúdajte, že s ňou nesiete aj zodpovednosť. Pokiaľ ste začali premýšľať, či cesta podnikania v realitách je pre Vás tým správnym smerom, kedykoľvek sa s Vami o tejto téme rád porozprávam. Absolútne nezáväzne, absolútne otvorene popíšem benefity, ale aj riziká, aby ste dokázali svoje predpoklady posúdiť.

Teším sa na stretnutie s Vami!


Miro Švehla, majiteľ RK RE/MAX NaMax; +421 908 513 793

https://www.nehnutelnostinamax.sk/

https://remax-slovakia.sk/reality/re-max-namax/

miroslav.svehla@re-max.sk