EXKLUZIVITA = najlepšie zhodnotenie Vašej nehnuteľnosti

24.04.2019

NENECHAJTE KUPUJÚCEHO VYBRAŤ MAKLÉRA, KTORÝ BUDE ZASTREŠOVAŤ PREDAJ VAŠEJ NEHNUTEĽNOSTI, VYBERTE SI HO SAMI!

Ak sa rozhodujete predať svoju nehnuteľnosť prostredníctvom realitnej kancelárie, existuje dnes veľa možností, ako si vybrať toho správneho, toho pre Vás najlepšieho makléra. Či už sú to skúsenosti vlastné, v rámci rodiny, odporúčania známych, referencie na internete (https://www.nehnutelnostinamax.sk/referencie/https://rem.ax/googleRECENZIE) ...

Každý maklér pracuje podľa zaužívaných praktík, ktoré vedú (u niekoho častejšie, u niekoho menej ) k predaju Vašej nehnuteľnosti.

Pri dnešnej konkurencii je dôležité v súboji o klienta odlíšiť sa od konkurencie, inak tomu nie je ani u nás v RK RE/MAX NaMax. Existuje mnoho atribútov odlišnosti, no jeden vníma, aj naša konkurencia, ako významný a podľa odoziev z trhu to vo svojej argumentácii používa ako argument, prečo si nevybrať nás : EXKLUZIVITA, TEDA VÝHRADNÉ ZASTÚPENIE.

My sme za to kunkurencii vďační, pretože vieme, že predaj výhradným zastúpením je najefektívnejšou cestou, ako nehnuteľnosť predať za čo najkratší čas, za čo najvyššiu sumu. Propagácia konkurenciou je to najlepšie, čo Vás v konkurenčnom boji poteší.

Aké sú najčastejšie argumenty proti exkluzivite?

1. Viac maklérov znamená väčší zásah na trhu, viac inzercie, viac potenciálnych kupujúcich

Odpoveď : mýtus! Takmer všetky RK inzerujú na niekoľkých relevantných realitných portáloch a preto inzercia Vašej nehnuteľnosti bude iba duplikovaná. Ak má maklér v databáze potenciálneho kupujúceho, nemáme problém pri predaji spolupracovať bez toho, aby to zvýšilo Vaše náklady na predaj nehnuteľnosti.

Jediným rozdielom v umiestnení inzercie môže byť v inzerovaní na vlastnej webovej stránke realitnej kancelárie. Mimochodom, viete že lokalita www.re-max.sk  je najnavštevovanejšou webovou stránkou spomedzi stránok realitných kancelárii na Slovensku ?

2. Ak bude nehnuteľnosť predávať viac maklérov, vznikne konkurencia a "vyhrá" najlepší

Odpoveď: mýtus, je to presne naopak! Ak bude mať kupujúci možnosť kúpiť Vašu nehnuteľnosť cez (napríklad) piatich maklérov, osloví toho, ktorý Vás bude zastupovať najlepšie? Nie, osloví toho, kto bude najviac stáť na jeho strane, na strane kupujúceho a v konečnom dôsledku si vyberie makléra on.

Viete, že sa výber väčšieho množstva maklérov môže obrátiť proti Vám? Predstavte si situáciu, že jeden kupujúci osloví piatich maklérov, že má záujem kúpiť Vašu nehnuteľnosť. Keďže makléri vedia, že spolu súťažia o kupujúceho, vytvoria na Vás tlak na zníženie ceny, aby to boli práve oni, koho si kupujúci vyberie ako makléra !

3. Realitná kancelária, ktorá pracuje s výhradným zastúpením sa bojí konkurencie

Odpoveď: mýtus! Presne naopak, ideme s kožou na trh hneď od začiatku procesu predaja, presviedčame majiteľa nehnuteľnosti o správnosti výhradného zastúpenia pre neho bez ohľadu na to, koho si ako realitnú kanceláriu vyberie. Pretože je to najlepšia cesta, ako uspokojiť oprávnené záujmy klienta.

Viete, že približne 30% nehnuteľností ponúkajú alebo predali majitelia či už ako samopredajcovia, klienti webov poskytujúcich služby "bez realitiek", alebo aj v zastúpení niektorých RK za cenu nižšiu ako by skutočne mohli zinkasovať?

Viete že pri exkluzívnom zastúpení realitnou kanceláriou RK RE/MAX NaMax sa približne 20% nehnuteľností predá za vyššiu cenu ako majiteľ očakáva?

Prečo? Jednou z odpovedí je aj EXKLUZIVITA!

Nepredávajte, predajte cez RK RE/MAX NaMax! Naši profesionálni makléri stoja vždy na Vašej strane!

Miroslav Švehla, konateľ RK RE/MAX Namax, 0908 513 793, namax@re-max.sk