Ďalší mesiac „s koronou“ za nami

07.05.2020

Ďalší mesiac "s koronou" za nami - ako sa zmenil realitný trh v oblasti Nové Mesto nad Váhom?

Podmienky pre realizáciu obchodov sa postupne uvoľňujú, otvorené sú už kancelárie, prístupní sú notári. Banky zatiaľ, až na zopár výnimiek, nezvýšili úrokové sadzby, ale požiadavky pre schválenie hypotekárneho úveru sú trochu prísnejšie posudzované. Napriek tomu, v spolupráci so spoločnosťou Finvia, sa nám darí napĺňať požiadavky našich klientov. Pokiaľ máte záujem kupovať nehnuteľnosť, či už v našej ponuke alebo inde, odporúčame - korektná komunikácia a profesionálna práca. Po vyplnení zopár základných údajov Vás budú kontaktovať a vyriešia čo potrebujete. Stačí kliknúť TU: https://rem.ax/HYPOPLUSponuka 

Podstatne sa zvýšila ponuka prenájmov, čo vytvára tlak na znižovanie ceny prenájmov. Na majiteľov prenajímaných nehnuteľností je tlak aj z nariadenia Vlády, napríklad nemožnosť dať výpoveď nájomcovi, ktorí dočasne neplatí nájom v dôsledku znížených príjmov v dôsledku "koronakrízy". Je otázne, ako sa so situáciou vyrovnajú nájomníci, keď po skončení opatrenia budú musieť nájom doplatiť, a tiež, ako sa s tým vysporiadajú majitelia, ktorým vypadol na istý čas príjem, aj keď by to malo byť iba jeho dočasné odloženie. Pokiaľ majú nehnuteľnosť zaťaženú hypotékou, mohli síce splátky odložiť, ale situáciu im to komplikuje.

V ponuke na predaj sa objavujú zatiaľ opatrne aj nehnuteľnosti, ktoré boli doteraz prenajímané (byty), alebo nevyužívané. Zatiaľ ale ich množstvo netlačí na znižovanie predajných cien (myslím reálnych, nie inzerovaných). Vzhľadom k opatreniam Vlády to ale môže byť dočasné, keď poľavia úľavy z nariadení a výroba v našej oblasti sa neobnoví do "predkoronových" rozmerov je predpoklad, že sa na trhu objavia byty a vytvorí to tlak na znižovanie cien. Momentálne byty ponúkané za reálne realizovateľné ceny majú ešte dostatok záujemcov a predávajú sa v relatívne krátkom čase.

Chaty, pozemky,... cítiť zvýšený dopyt, najmä o tie s "menšou cenovkou". Keďže v absolútnej väčšine ide o požiadavku na kúpu druhej / rekreačnej / víkendovej nehnuteľnosti, nejde o dopyty ktoré, sú pre kupujúcich nutnými nákupmi. Zvýšený dopyt zatiaľ teda nevyvoláva potenciál na zvyšovanie cien. Opäť, reálna cena zabezpečí rýchly predaj. Pokiaľ potrebujete predať, alebo nevyužívate chatu, pozemok, je správny čas zrealizovať predaj práve teraz.

Čo sa týka developerských projektov, nemáme v ponuke momentálne žiadny, preto nechcem robiť žiadnu predikciu. V zásade sa vyjadrujem iba k témam, o ktorých máme aktuálne vedomosti.

Také sú teda súčasné trendy v realitách v oblasti Nového Mesta nad Váhom.

Neustále platí naša ponuka, pokiaľ chcete predávať svoju nehnuteľnosť, a je jedno či cez našu RK alebo sami, bezplatne Vám urobíme profesionálnu fotodokumentáciu do inzercie. Foto v našej ponuke vyzerajú takto: https://rem.ax/PonukaNaMax 

Nech už máte akékoľvek otázky či požiadavky, kedykoľvek nás kontaktujte. Pokiaľ nezdvihneme telefón, tak práve riešime nákup alebo predaj nehnuteľnosti niekoho iného, ozveme sa Vám samozrejme naspäť (pokiaľ nevoláte z utajeného čísla 😊 ).

Zodpovedne a spoľahlivo Vás prevedieme predajom, prenájmom či kúpou nehnuteľnosti. Dodržujeme všetky nariadenia a odporúčania, týkajúce sa aktuálnej hygienickej situácie.

Veľa zdravia!

Miroslav Švehla, konateľ RE/MAX NaMax, 0908 513 793, namax@re-max.sk