3 zlomové momenty pri predaji nehnuteľnosti

03.01.2017

Pohnútka predať svoju nehnuteľnosť vznikne niekedy po dlhšom zvažovaní, niekedy celkom impulzívne. Bez ohľadu na to,  ako dlho ste  takéto zásadné rozhodnutie zvažovali, na realitnom trhu Vás čaká veľa často veľmi dobrodružných prekvapení. Mnohé z nich Vám pomôže prekonať profesionálny realitný maklér, ale aj s ním Vás čakajú z môjho pohľadu tri zlomové momenty, na ktoré Vás však maklér pripraví.  Už čítate podnadpisy ? Poďme pekne po poradí...

1. Dozviete sa cenu - realitný maklér - profesionál Vám oznámi cenu, za ktorú odporúča nehnuteľnosť uviesť na trh

Dôverujte maklérovi. Jeho odborný názor je očistený od nežiadúcich vplyvov pri naceňovaní (napríklad nemá osobný vzťah k nehnuteľnosti), má osobné skúsenosti s predajom obdobných nehnuteľností v oblasti, má prístup k realizovaným predajným cenám.

2. Obhliadky budú... a to prekvapivo skoro!

Pri správne nastavenej cene a kvalitne nastavenej inzercii nastane čas obhliadok nehnuteľnosti, a to skoro. Väčšina profesionálne nastavených predajov má obhliadky hneď v prvom týždni od zaradenia inzercie. Buďte pripravení na to, že proces môže nabrať rýchly spád!

3. Nehnuteľnosť nájde kupujúceho a Vy zinkasujete financie

Áno, Vaša nehnuteľnosť nájde svojho nového majiteľa a Vy sa s ňou budete musieť rozlúčiť. Preberte s maklérom vopred, ako chcete peniaze inkasovať a použiť - ak ste viacerí vlastníci, na koľko účtov a v akej výške pôjdu financie, aké ťarchy treba umoriť, nezabudnite na prípadnú daňovú povinnosť, na vyúčtovanie spotrebovaných energií, či vody. Otvorene preberte so svojim maklérom Vaše predstavy a požiadavky, vyhnete sa tak nepríjemným prekvapeniam.

Preneste svoje problémy s predajom na plecia makléra, predajte svoju nehnuteľnosť bez zbytočných starostí.