Nadštandard spočíva v hodnotách

21.11.2023

Ideme tak trochu proti prúdu a hovorí o tom aj naša konkurencia. Aj oni vidia, že to robíme inak. Rozdiel je v štandardoch RE/MAX, ktoré prinášajú prospech našim klientom. A tie "naše" štandardy visia poriadne vysoko!

ŠTANDARDY PRÁCE

Jedna vec je ale dôležitá – tie štandardy nie sú iba náhodne vymyslené, len aby sme robili niečo odlišne ako konkurencia. Oni vychádzajú z dlhoročných skúseností maklérov a kancelárií RE/MAX a to nie len na Slovensku, ale na celom svete. Len na Slovensku si 45 kancelárií a približne 250 maklérov vymieňa na pravidelnej báze svoje reálne skúsenosti z každodennej praxe, pravidelne sa vzdeláva a modeluje tak optimálny spôsob obchodovania v realitách.

Občas v otvorených diskusiách na sociálnych sieťach zachytíme, že niektoré z našich štandardov a nastavení niektorí konkurenti na trhu označujú ako našu nevýhodu – že by sme naozaj chceli škodiť či už sebe alebo našim klientom? To určite nie! Jedným z takých štandardov je napríklad exkluzivita zastúpenia (výhradné zastupovanie klienta).

EXKLUZIVITA

Už pred zavedením exkluzivity sme mali v ponuke viac ako 70% nehnuteľností exkluzívne. Tých zvyšných 30% sa predávalo buď dlhší čas, alebo vznikal tlak na zníženie predajnej ceny. Taký klasický telefonát " …dobrý deň, máte v ponuke 3izbový byt na Hviezdoslavovej, ale vidím ho aj v ponuke ďalších šiestich realitných kancelárii. Ak mi u majiteľa vybavíte zľavu, kúpim ho cez vás…" Prípadne telefonát od nás "… pán majiteľ, tak záujemca sa rozhodol pre kúpu Vašeho bytu…. No pán maklér, ale ja už som včera podpísal rezervačnú zmluvu s iným kupujúcim, síce za nižšiu cenu, ale tak keď už som to podpísal…" a to všetko iba preto, lebo sa informácie od záujemcov nezhromažďovali pri jednom exkluzívnom maklérovi. Keď budete chcieť kúpiť tovar, ktorý predáva viac predajcov, tak sa rozhodnete pre toho, kto Vám ho predá najlacnejšie, je to úplne prirodzené správanie sa. Aj preto mnohí majitelia, ktorí ponúkali svoju nehnuteľnosť cez RK neexkluzívne nezinkasovali maximum, ktoré zinkasovať mohli, dokonca aj v čase keď sa predávalo takmer všetko a takmer hneď. Mimochodom, rozhodnutím prejsť iba na exkluzívny predaj nám počet nehnuteľností v ponuke klesol iba málo a iba dočasne. Osobne som presvedčený, že ak by exkluzívne pracovali všetky RK, tak by bol trh s nehnuteľnosťami omnoho prehľadnejší a nastal by naozajstný konkurenčný boj nehnuteľností v prospech klientov.

ZAŠKOLENIE MAKLÉROV

Obdobne konkurenti považujú za našu nevýhodu to, že za úvodné zaškolenie si musia makléri platiť. Faktom je, že noví makléri dostanú na úvodnom školení bezkonkurenčné množstvo informácií a v rámci kancelárie aj mentora, ktorý ho zavedie do praxe. Kvalitne pripravený maklér, držiaci sa nášho programu dokáže poskytovať plnohodnotné služby podstatne skôr a investícia za školenie sa mu vráti hneď pri prvom obchode, keďže je to zlomok priemernej provízie. Štandardne dokážu makléri RE/MAX vyriešiť aj zložité obchodné prípady, v ktorých je vyššia pridaná hodnota a tak s know-how od RE/MAX v konečnom dôsledku s väčším množstvom informácií, s väčším rozsahom vzdelania dosiahnu samostatne na vyššie príjmy. A vzdelávame sa trvalo. Tak, aby sme dokázali napĺňať čoraz väčšie nároky našich klientov na súčasnom trhu nehnuteľností. Bez hlbokých vedomostí a zručností to nejde. Za tým účelom máme zriadenú RX Akadémiu s knižnicou školení, ktoré sú k dispozícii zdarma. Cena za úvodné zaškolenie sa teda násobne vráti.

SPOLUPRÁCA V SIETI

Medzi ďalšie štandardy patrí aj spolupráca v rámci celej siete RE/MAX, spoluprácou s maklérom RE/MAX tak získavate aj odborníkov v oblasti realitného práva, pozemkového práva, financovania, spracovania fotodokumentácie a videa, 3D prezentácií, copywriterov, vizualizátorov, marketérov, geodetov, remeselníkov, advokátov, špecialistov na osobné financie, mediátorov, proste v každej oblasti, ktorá je pri úspešnom predaji a komplexných službách potrebná.

OHODNOTENIE MAKLÉROV

Ako kancelária máme tiež nastavené štandardy voči maklérom, sú to napríklad progresívne ohodnotenie až do 81% z hrubej provízie, nulové náklady na kanceláriu, pre začínajúcich maklérov osobného mentora, množstvo predpripravených marketingových materiálov, bezplatná inzercia na realitných portáloch, pasívny príjem pri sprostredkovaní hypofinancovania. S nami makléri vstupujú do praxe so silnou značkou RE/MAX , ktorá je opakovane ocenená zákazníkmi ako Najdôveryhodnejšia značka.

EXKLUZÍVNE PRIESTORY

Od prvého mája 2023  pôsobÍME v nových priestoroch na Hurbanovej ulici, ide o veľký, exkluzívny priestor – našim cieľom je totiž aj neustále zlepšovať prostredie, v ktorom naši makléri pracujú a obsluhujú svojich klientov. Či už chcete nehnuteľnosť cez nás predať, kúpiť, alebo máte ambíciu začať spolu s nami podnikať v oblasti realít, ste u nás vítaní!

Prídite nás pozrieť, porozprávať sa o téme reality.

Miroslav Švehla, majiteľ RK RE/MAX NaMax, 0908 513 793

K vizuálnemu členeniu textu slúžia obrázkové sekcie

Okrem nadpisov vám s členením textu na správnych miestach pomôžu aj obrázkové sekcie. Jednotlivé odstavce vášho článku oddeľte obrázkami, ktoré vhodne doplnia obsah.

Pokiaľ uvádzate dôležité slová či myšlienky, použite pre zvýraznenie textu citáciu.

Váš text začína práve tu. Kliknite sem a môžete začať písať. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et.