PREDSTAVUJEME Vám Mariána Bielika, certifikovaného partnera predaja 2.stupňa

17.12.2019

Marián Bielik je rodený Novomešťan, v realitách začal pracovať v roku 2017. Za ten istý rok sa stal najlepším maklérom - nováčikom v sieti RE/MAX na Slovensku. Má vybudovanú silnú základňu klientov vo svojom rodnom meste, ale i v okolitých obciach.

Prečo si začal pracovať v oblasti realít?

Moja prvá vážnejšia skúsenosť s predajom nehnuteľnosti bola pri predaji svojho vlastného bytu. Ani len na minútku som vtedy nepomyslel na to, že by som svoj byt predával úplne sám a vlastne som na to nemal ani dostatok času. Preto som oslovil niekoľko realitných kancelárií, aby sa ujali sprostredkovania predaja môjho bytu. To, že som predaj zveril viacerým realitným kanceláriám dnes považujem za chybu, ale vtedy mi toto rozhodnutie aspoň otvorilo oči. Výsledky ich práce sa rôznili. Niekto sa snažil viac, iný menej a kvalitou boli tiež každý na inej úrovni. V priebehu času som čoraz viac nadobúdal pocit, že moje viac ako 20 ročné skúsenosti z predchádzajúceho zamestnania by som dokázal využiť práve v oblasti sprostredkovania predaja realít a byť tak kvalitnou konkurenciou v oblasti predaja realít. A keďže svoj byt som predával práve v spojitosti s rozhodnutím zmeniť zamestnanie, moje ďalšie uvažovanie v tejto zmene smerovalo do oblasti nehnuteľností a ich predaja.

Čo považuješ za svoju najsilnejšiu stránku ako realitný maklér?

Viac ako 20 rokov som pracoval s ľuďmi. Svoju prácu som sa snažil vždy robiť precízne a venoval som jej aj gro svojho času a aj toho voľného. Úsilie prinášalo úspechy, a tak som v priebehu rokov postupoval na vyššie funkcie, kde bolo vyžadované riadiť a organizovať vždy väčší počet ľudí. Aby veci fungovali tak ako sa vyžadovalo, bola dôležitá organizácia, správne naplánovanie činností, komunikácia, schopnosť postaviť sa problému čelom a vyriešiť ho. Toto všetko, ale nielen to, považujem za dôležité aj pri sprostredkovaní predaja nehnuteľností.

Samozrejme som chápal, že len tieto skúsenosti mi nebudú postačovať na kvalitné zabezpečenie služieb pre svojich budúcich klientov. Vedel som, že budú potrebné ďalšie znalosti v danej oblasti. Pravidelným vzdelávaním, školeniami, zdieľaním skúseností s kolegami a z výsledkov vlastných predajov môžem dnes nielen predávajúcim, ale aj kupujúcim zaručiť kvalitný a úspešný priebeh predaja či kúpy nehnuteľnosti.

Čo je podľa Teba najväčší problém súčasného realitného trhu?

V dnešnej dobe považujem za hlavný problém nedostatok nehnuteľností na trhu, ktoré by pokryli požiadavku. S tým je úzko späté aj financovanie kúpy nehnuteľností, a preto sa v tejto oblasti spoliehame na služby overených finančných sprostredkovateľov.

Už dlhodobo sledujem aj prístup "samopredajcov" nehnuteľností. Častokrát ma prekvapí ich ľahostajnosť pri predaji toho, čo v ich živote má najväčšiu materiálnu hodnotu. Ich rozhodnutie predávať vlastnú nehnuteľnosť na základe pár fotografií a chabej inzercie, bez predchádzajúcich skúseností, bez právnej znalosti a schopnosti vyjednávať, respektíve obhajovať si najlepšiu predajnú cenu. Často si takýto samopredaj obhajujú väčším ziskom, pretože tak nemusia platiť služby makléra. Pravda je však taká, že dobrý maklér Vám vie obhájiť najlepšiu predajnú cenu a pritom Vás pohodlne prevedie celým procesom predaja bez straty Vášho času.

A ktorý maklér je dobrý? Zavolajte im. Porozprávajte sa. Stretnite sa. Pozrite si jeho predchádzajúce predaje... Určite je lepšie stratiť hodinu výberom vhodného makléra, ako stratiť mesiace času nekvalitným predajom za neúmernú predajnú cenu.

Čo z Tvojej práce klienti najviac oceňujú?

Na túto otázku sa len v skratke pokúsim odpovedať slovami svojich klientov:

  • nasadenie, kvalita služieb, znalý v obore, profesionalita, úsilie, odborník, dôsledný, slušný...

Ale veď doslovné referencie si môžete prečítať na našej stránke RE/MAX NaMax.

Čo považuješ za svoj najväčší úspech v realitách?

Ako som už spomenul, svojej práci som vždy venoval čas potrebný k dobrému výsledku. Už v prvom roku vo svete realít som bol na základe svojich výsledkov a predajov ocenený titulom "Maklér - skokan roka" v sieti RE/MAX Slovensko. Toto ocenenie môže maklér získať len raz za svoju kariéru a udeľuje sa na základe dosiahnutých výsledkov v prvom roku nástupu. V tom istom roku som dosiahol ocenenie "2. miesto - Maklér mesiaca" v sieti RE/MAX Slovensko a postupom času sa dostavilo ešte vyššie ocenenie, a to "1. miesto - Maklér mesiaca".

Za najväčší úspech však vždy považujem spokojnosť klienta po každom úspešnom predaji. To krátke slovné vyjadrenie či už v písomnej referencii, alebo len slovne medzi 4 očami, ma dokáže vždy pozitívne naladiť a verte, že pri tejto práci je to naozaj veľmi dôležité.

Venuješ sa popri práci realitného makléra aj nejakým záľubám?

Toho voľného času mi pri práci realitného makléra veľa nezostáva. Prioritou je vždy rodina, ktorej sa taktiež musím poďakovať za tolerantnosť. Ale ak sa máme baviť o koníčkoch, tak zostali mi asi len tie, ktoré nejakým spôsobom súvisia s profesiou makléra. Na prvom mieste je to fotografia. Teraz už ale len také príležitostné street fotenie, krajina, sem tam portrétové či rodinné fotenie, ale nájdem si čas aj na príležitostné väčšie akcie, či rodinné udalosti.  


Ďakujem za rozhovor a prajem veľa pekných záberov 😊 

www.rem.ax/bielik