Kariéra v RE/MAX

22.02.2022

Aká je situácia s maklérmi na trhu v oblasti Vašej pôsobnosti?

Myslím si , že ich je na trhu dosť, a zároveň je málo tých, ktorí to robia tak, ako si klienti zaslúžia - a to je s nasadením na 100% v prospech klienta, s odbornými znalosťami, komplexným prístupom. Na dennej báze sa stretávame s "výsledkami" práce tých, ktorí to robia iba ako privyrobenie si, nemajú dostatok vedomostí, chýba im zodpovednosť. Na druhej strane, tí naozaj kvalitní makléri, dokážu pre klienta dodať pridanú hodnotu v celom procese predaja či kúpy. Svedčia o tom napríklad referencie po úspešne ukončených obchodoch, či stovky spokojných klientov našej kancelárie.

Aká je konkurenčná výhoda maklérov, ktorí začínajú pracovať pod značkou RE/MAX, respektíve práve v kancelárii RE/MAX NaMax?

V RE/MAXe sa zameriavame na odbornú prípravu pre prax hneď od začiatku, úvodné vzdelávanie dá maklérom potrebný odborný základ. Tým to ale nekončí, aj ďalej pracujeme v ucelenom koncepte vzdelania a zavedenia do praxe. Náš ucelený program zavedenia makléra do praxe s názvom Compass rieši každý jeden potrebný krok v prvých dvoch mesiacoch jeho činnosti, maklér má naplánované aktivity tak, aby čím skôr mohol napĺňať požiadavky klientov. V jeho prvom období ho vedie skúsený maklér či maklérka, v našom prípade riaditeľka kancelárie, s dlhoročnými skúsenosťami jednak v našej sieti, ale aj s prácou v developerskej spoločnosti, či na katastrálnom úrade. V spojení s interným informačným systémom má maklér v rukách všetky potrebné nástroje na rýchly vstup do reálneho biznisu vo vysokých štandardoch našej kancelárie.

Aké sú najčastejšie motivácie začínajúcich maklérov pre vstup do podnikania v oblasti realít?

Maklérmi sa stávajú najmä ľudia, ktorí si chcú samostatne riadiť svoj čas, nebyť viazaní príkazmi nadriadeného, a v neposlednom rade, chcú mať príjem vyšší ako ten priemerný.

Čo je potrebné pre začiatok, na vstup do tohto podnikania práve v kancelárii RE/MAX NaMax?

Z môjho pohľadu by som videl ako potrebné tri zásadné veci: motivácia, chuť a komunikatívnosť. Všetko ostatné dokážeme nových maklérov naučiť. Realitný biznis má obrovskú výhodu v tom, že prvotné náklady na začatie podnikania sú v porovnaní s iným typom podnikania relatívne malé.

Čo by ste odkázali tým, ktorí uvažujú nad "maklérčinou"?

Rozhodnutie podnikať v realitách považujem v mojom živote za jeden z najlepších krokov. Zobrať rozhodovanie do vlastných rúk a začať plniť svoje sny namiesto plnenia snov svojho zamestnávateľa, dá životu iný zmysel. V našej kancelárii sme zameraní na maximálne výsledky. Našim cieľom je, aby sme boli prvou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú služby realitnej kancelárie.

Poďme sa porozprávať, čo môžete aj Vy dokázať v realitách!

Miroslav Švehla, majiteľ kancelárie, +421 908 513 793