Aukcia je jedným z najúčinnejších prostriedkov, ako dosiahnuť najvyššiu možnú predajnú cenu. Jej úspešná realizácia si však vyžaduje mnoho zručností, mnoho nástrojov, ktoré majú iba skúsení realitní makléri. Rozhodne ju neodporúčame skúšať individuálnym predajcom, rôzne snahy o predaj aukciou či licitáciou v takom prípade často končia zmarením...

V prípadoch, keď predávajúci nadhodnotil ponukovú cenu, sa kupujúci objavujú zriedkavejšie, v tom lepšom prípade ponúkajú nižšiu predajnú cenu (v horšom jednoducho kúpu odmietnu). Je správny čas rozhodnúť sa, toto je ten, kto ponúka najviac, alebo mám ešte čakať na ďalšiu ponuku, bude lepšia, neprepasiem najlepšiu príležitosť?

V poslednom čase je to na trhu nehnuteľností poriadna divočina. Toľko problematických situácií, koľko svojimi krokmi vytvorili sami kupujúci, predávajúci, niektorí makléri, finanční poradcovia alebo developeri, sme ešte asi neriešili.

Predajné stratégie môžu byť rozličné. My však vieme, ktorá prináša klientovi najvyšší profit, aj ako to všetko zorganizovať.

Dobrý deň, volám sa Miroslav Švehla a som majiteľom realitnej kancelárie RE/MAX NaMax v Novom Meste nad Váhom. Poznáte ju, to je tá s tým balónom.